כיצד תבחרו את עגלת המשא המתאימה לכם ביותר?

 
 
אם תקלידו בגוגל את הביטוי עגלות משא בוודאי תתקלו בקשת רחבה של הצעות ואפשרויות. אכן, עגלות המשא מוצעות כיום בשוק בקשת רחבה של דגמים הנבדלים זה מזה בפרמטרים מהותיים. בין היתר, העגלות נבדלות אחת מהשנייה ביכולת ההעמסה שלהן, בהיותן קבועות או מתקפלות, במידות שלהן, במשקלן העצמי, בחומרים שמהם הן עשויות, במספר שנות האחריות הניתנת עליהן, במחירים שלהן, ועוד. כעת עולה השאלה כיצד לבחור את עגלת המשא המתאימה לכם ביותר, ובדיוק על שאלה זו נענה במאמר הבא.

קודם כל – הגדירו את הצרכים שלכם

על מנת לבחור עגלת משא מתאימה, היא צריכה כמובן להתאים לצרכים שלכם ולכן יש להתחיל בהגדרתם. לדוגמא, ייתכן ואתם אנשים פרטיים שבסך הכל צריכים עגלה שתעזור לכם להוביל מצרכים מהשוק או הסופר אל המכונית ומהרכב אל הבית. ייתכן שאתם גרים בבית קרקע וייתכן שבבית שההגעה אליו כרוכה במעבר מספר מדרגות. יחד עם זאת, ייתכן שלצד הקניות בשוק אתם זקוקים לעגלה לעוד שימושים נפוצים, למשל להעברה של כלי גינון ועבודה, של שקי אדמה ושתילים עבור טיפוח הגינה והחצר שלכם, או אולי אתם רוצים גם עגלה שתוכל לשמש במידת הצורך לעבודות יותר כבדות, כמו העברת מכונת כביסה או מייבש. 

ייתכן גם שאתם אנשים האוהבים לבלות בחיק הטבע, ולא פעם נתקלים בבעיה של שינוע חפצים כבדים יחסית בכמה נגלות אל פינת הזולה. מצד שני, יכול להיות שהצורך שלכם הוא יותר עסקי או מסחרי, למשל אם יש לכם משרד שאליו וממנו צריך להעביר פריטים על בסיס די קבוע, כגון ספרים, חוברות, ניירות להדפסה וכיוצא בזאת. ייתכן שאתם בכלל בעלי מקצוע הנדרשים לשנע באופן קבוע פריטים די כבדים ומאסיביים, בין אם מדובר בכלי עבודה, אבזרי בנייה ושיפוץ, חפצים המשונעים לתוך בתי לקוחות וכן הלאה. בקיצור, הגדירו את הצרכים שלכם מבחינת משקלם, גודלם וכמותם הממוצעת, וכך תתחילו להתקדם לעבר העגלה שהכי מתאימה לכם.

הבינו מה מציעים לכם

כפי שאמרנו, בשוק יש כמה וכמה סוגים של עגלות משא, ואחרי שהגדרתם את הצרכים שלכם אפשר להתחיל לסקור את האפשרויות הקיימות. לפני כן, מה שעוד כדאי לחשוב עליו הוא על מסגרת התקציב העומדת לרשותכם, שתעזור לכם לסנן מראש עגלות שנמצאות הרחק מעבר לסכום שיש לכם ביד כרגע. עכשיו התחילו לסקור את העגלות ושימו לב בעיקר לפרמטרים הבאים. 

פרמטר ראשון הוא כמובן כושר הנשיאה של העגלה, שיכול להתחיל בעשרות ק"ג בודדים ולהגיע גם למאתיים ושלוש מאות ק"ג כפי שמציעות העגלות שלנו. ייתכן שאינכם משנעים באופן קבוע משקלים כל כך כבדים, אך עגלה חזקה כמו שלנו יכולה לתת פתרון אמין, חזק ועמיד לטווח ארוך מאוד לכל סוגי המשקלים, לרבות מקרים שאפילו אינכם חושבים עליהם כרגע. עוד פרמטר שחשוב לשים לב אליו הוא תא המטען של הרכב שלכם או שטח הספסל האחורי ברכב. אם יש לכם רכב מסחרי או ג'יפ בעל תא מטען גדול במיוחד תוכלו ללכת על עגלה מאסיבית וקבועה, אך אם יש לכם מגבלת שטח עדיף ללכת על עגלה מתקפלת שנכנסת לכל תא מטען או ספסל אחורי ברכב.

פרמטר חשוב נוסף קשור למדרגות שהזכרנו קודם. אם במסגרת הנשיאה שלכם אתם אמורים להיתקל מדי פעם המדרגות, דאגו לרכוש עגלה המסוגלת להתמודד עימן בצורה קלה ונוחה, מבלי שתיתקעו או תצטרכו לקבל זעזועים וטלולות בידיים. מעבר לכך, אם יש לכם צרכים משתנים של נשיאה, ייתכן שהבחירה הנכונה ביותר תהיה עגלת נשיאה בעלת רוחב הניתן לשינוי בקלות לפי הצרכים, דבר המאפשר להגדיל אותה במידת הצורך ולקבל קיבולת גדולה במיוחד שאין לעגלות רגילות.

מה עוד חשוב לבדוק לגבי העגלה?


יש עוד מספר פרטים שכדאי מאוד לבדוק לגבי העגלה. ראשית, שימו לב שהעגלה בנויה מחומרים חזקים ועמידים לאורך זמן, אך בעלי משקל עצמי נמוך, למשל מאלומיניום שגם אינו מחליד. שנית, שימו לב לידית האחיזה של העגלה וראו אם היא נראית לכם נוחה. בנוסף, כמו בכל מוצר יש לשים לב לתוקף האחריות על העגלה, וככל שהאחריות יותר גדלה כך הדבר מעיד על ביטחון היצרן בעמידות שלה. כך למשל, יש עגלות המגיעות עם אחריות בתוקף של שלוש, חמש ואפילו עשר שנים. כמו כן, כדאי לבדוק מה אתם מקבלים עם העגלה, כי יש חברות כמו אלגנט קאר המציעות גם מתנה במעמד הרכישה, למשל ראצ'ט איכותי לאבטחת הציוד שאתם משנעים, או כיסוי תואם לעגלה על מנת שהציוד לא יתכסה באבק.

לבסוף, קנו את העגלה אך ורק ממקור אמין ומוכר כמו חברתנו, אשר מתמחה בפתרונות אפסון שונים. קנייה ממקור אמין תבטיח שאתם מקבלים תמורה הולמת לכספכם, עם עגלה שבאמת עושה את העבודה, עמידה לאורך שנים, ושתקבלו את השירות הנדרש במקרה הצורך. אם יש לכם עוד שאלות בנושא ואם אתם רוצים לשמוע על דגמי עגלות המשא שלנו, הנכם מוזמנים לפנות אל נציגי חברתנו.
 
x

#{title}

#{text}

#{price}